ABOUT US

ONLINE SHOP

NAVIGATION

News


Articles are available only in Polish version.

« list of articles »

ArticleAC164 – nowy system złącz w ofercie Adels Contact

Firma Adels Contact wprowadziła na rynek rodzinę złącz i kabli połączeniowych AC164. Złącze AC164 to młodszy i mniejszy brat popularnego AC166. Ma podobną budowę i obszar zastosowań ale znacznie mniejsze wymiary. Doskonale nadaje się do szybkiej budowy instalacji elektrycznych i aplikacji oświetleniowych w technice LED, gdzie kompaktowy rozmiar ma niebagatelne znaczenie. Złącza spełniają wymagania normy EN 61535.

Obecne od lat na rynku złącza AC166 stosowane są do budowy stałych lub tymczasowych instalacji elektrycznych w biurowcach i wystawiennictwie. Duży wybór konektorów, trójników i gotowych przewodów umożliwia elastycznie projektowanie i szybki montaż instalacji. Złącza AC164 są średnio dwukrotnie mniejsze i wkraczają tam, gdzie przestrzeń jest szczególnie cenna – na stoiska targowe, sklepowe, w sąsiedztwo LED-owych źródeł światła i znakomicie ułatwiają budowanie instalacji. Certyfikat zgodności z normą EC 61535 pozwala stosować złącza AC164 w instalacjach stałych, tak jak AC166.

Dzięki modułowej konstrukcji złącza, gamie wtyczek i gniazd do montażu na kablu (AC164 STF i AC164 BUF) oraz gotowych, zakończonych wtyczkami lub gniazdami przewodów, czas potrzebny na wymierzanie, przygotowanie czy obróbkę końcówek przewodów zmniejsza się niepomiernie. Spada też znacząco ryzyko pomyłki i łatwiej jest zadbać o jakość montażu. W efekcie ogranicza się czas potrzebny na testowanie i uruchomienie projektu.

Co ważne, w przypadku przebudowy, komponentów można użyć ponownie, bez straty dla jakości instalacji.

Złącza w wersji do montażu na panelu (AC164 ST i AC164 BU) mają wymiary zbliżone do popularnych złączek skręcanych lub zaciskanych. Znakomicie nadają się do stosowania w zasilaczach i źródłach światła o kompaktowych rozmiarach. Dzięki zastosowaniu nowego systemowego złącza, komponenty te nabiorą właściwej dla AC164 cechy łatwości montażu.

Przewidziano różne wersje kolorystyczne, by złącze mogło posłużyć do prowadzenia sygnałów kontrolnych. W ofercie występuje 5-polowe złącze przygotowane specjalnie do urządzeń sterowanych za pomocą DALI.

Złącza dostępne są w wersji od 2- do 5-polowej, w różnych wariantach kolorystycznych. Obudowy wykonane są z poliamidu, a platerowane mosiężne kontakty ze skręcanym połączeniem przewodu akceptują przewody o przekroju 0,5-1,5mm2. Temperatura pracy do 100’C (krótkotrwałe do 160’C). Nominalny prąd pracy – do 16A, napięcie 250V. Rozmiar 3-polowego złącza na kabel to ok. 53 x 21mm. Rozmiar równorzędnego złącza z rodziny AC166 to 68 x 28mm.

Kable oferowane są w wersji dwustronnie lub jednostronnie zakończonej wtyczką lub gniazdem, w dowolnych konfiguracjach. Wolny koniec przewodu może być na życzenie obrobiony na kilka sposobów.

« list of articles »