ABOUT US

ONLINE SHOP

NAVIGATION

Technical articles


Articles are available only in Polish version.

Displayed from 1 to 20 (with 30 records).

1 2 »

Frolyt - innowacyjne techniki montażu kondensatorów elektrolitycznych

Frolyt - innowacyjne techniki montażu kondensatorów elektrolitycznych

Firma FROLYT Kondensatoren und Bauelemente GmbH opracowała szereg innowacyjnych technik montażu kondensatorów elektrolitycznych, szczególnie przydatnych w montażu wielkoseryjnym, gdzie ze względu na duży nacisk na redukcję kosztów i uzyskanie wysokiej niezawodności produktu, poszukuje się metod automatyzacji produkcji. Aby móc zaproponować nowoczesne rozwiazania: "PIN-IN-PASTE" i "Pseudo-SMD", producent opracował specjalną konstrukcję kondensatorów, dzięki której tolerują one wysokie temperatury, jakie występują podczas montażu.

Ferroxcube - rzecz o nowych materiałach ferrytowych

Ferroxcube - rzecz o nowych materiałach ferrytowych Firma Ferroxcube wprowadziła w ostatnim czasie kilka nowych materiałów ferrytowych, mających sprostać wyzwaniom stawianym przez aplikacje z mocno rozwijających się rynków: nowoczesnego oświetlenia, zielonych energii i samochodowego (w tym samochodów elektrycznych). W nowych obszarach stawiane są coraz wyższe wymagania dotyczące sprawności energetycznej. Stąd miejsce dla nowoczesnych materiałów ferrytowych.

Czujniki prądowe Vacuumschmelze - jak to działa?

Czujniki prądowe Vacuumschmelze - jak to działa?

Czujniki prądowe z zamkniętą pętlą sprzężenia zwrotnego różnią się znacznie budową od całej gamy pomiarowych elementów magnetyczych, z jakimi mamy do czynienia w praktyce. Być może czujniki to bliscy kuzynowie przekładników prądowych czy pomiarowych transformatorów napięcia, jednak wystarczy przyjrzeć im się bliżej, by nabrać wątpliwości. Już sama ilość wyprowadzeń sugeruje, że wewnątrz zamknięto coś więcej niż tylko rdzeń wykonany z magnetyka miękkiego i kilka uzwojeń. Zajrzyjmy do wnętrza czujnika prądowego Vacuumschmelze.

Eksperyment z CONCC1101 i analizatorem SA430

Eksperyment z CONCC1101 i analizatorem SA430

Transceiver CC1101 produkcji Texas Instruments jest obecny na rynku od kilku lat i dobrze znany. Przeznaczony jest do pracy w europejskich pasmach 433 i 868MHz (poza tym jeszcze 315 i 915 MHz), z mocą nadajnika to 10mW i czułością sięgającą -112dB.

Moduł ConCC1101 to własne opracowanie firmy Contrans TI. Typowa aplikacja układu CC1101 zaadoptowana została w tym przypadku do pracy w paśmie 868MHz. Moduł kierowany jest do niskobudżetowych aplikacji ale dzięki zastosowaniu dobrej klasy podzespołów i rezonatora kwarcowego o podstawowej stabilności 10ppm, oferuje wysokie parametry użytkowe. Moduł przeznaczony jest do montażu powierzchniowego a jego wymiary to 20 x 16.5mm.

Nietypowe metody zasilania diod LED

Nietypowe metody zasilania diod LED

Postęp techniczny i nowe regulacje mocno zmieniają rynek oświetleniowy. Potrzeba zastąpienia tradycyjnych żarówek czy świetlówek ich półprzewodnikowym odpowiednikiem stawia konstruktorów przed wieloma wyzwaniami, z których dwa największe to wytwarzane ciepło i rozmiar układu zasilającego. Kolejne innowacyjne projekty biją rekordy parametrów technicznych. Są jednak aplikacje, w których lepiej sprawdzają się proste ale nietypowe rozwiązania. Prezentujemy kilka takich właśnie niesztampowych układów.

Materiały z seminariów Automaticon 2013

Materiały z seminariów Automaticon 2013

Zapraszamy do pobierania i lektury materiałów z seminariów, jakie odbyły się w dn. 21. marca br.

W imieniu własnym oraz firm Texas Instruments i Vacuumschmelze, dziękujemy wszystkim gościom za udział w spotkaniach.

Materiały z seminarium ONT

Materiały z seminarium ONT

Contrans TI był gościem seminarium dotyczącego oprogramowania Matlab i Simulink, a zorganizowanego przez Oprogramowanie Naukowo Techniczne. Prezentowano m.in. zastosowania środowiska Matlab do generacji kodu dla mikrokontrolerów sygnałowych z rodziny C2000, w tym mikrokontrolerów z rodziny Piccolo.

Beztransformatorowe zasilanie diod LED- zbiór materiałów

Zainteresowanie oświetleniem opartym na diodach LED wciąż rośnie. Koszt zakupu źródeł światła z roku na rok jest coraz niższy a ich własności użytkowe - trwałość i efektywność – poprawiają się. Jednocześnie następuje rozwój układów zasilających.
W artykule zebrane zostały materiały dotyczące układów zasilania diod LED.

Mikrokontroler MSP430 w teorii i praktyce - kilka słów o tematyce seminarium

Jednodniowe seminarium kierujemy do inżynierów zainteresowanych rozszerzeniem swych wiadomości o niezbędną wiedzę związaną z mikrokontrolerami MSP430 i projektowaniem z ich użyciem. Aktywne uczestnictwo w seminarium z pewnością ułatwi pokonanie pierwszych trudności związanych z rozpoczęciem prac projektowych z nowym, a nieznanym być może, mikrokontrolerem. Zaawansowanych użytkowników MSP430 zapraszamy do zapoznania się z nowymi kierunkami w rozwoju rodziny mikrokontrolerów MSP430 i najnowszymi narzędziami projektowymi.

Displayed from 1 to 20 (with 30 records).

1 2 »