O FIRMIE

SKLEP INTERNETOWY

KATEGORIE PRODUKTÓW

Informacje o nowościach

Wyświetlono od 21 do 40 (z 83 rekordów).

« 1 2 3 4 5 »

TerminaLED - złącze do reflektorów LED

TerminaLED - złącze do reflektorów LED

Firma Adels Contact wprowadziła na rynek npowy model złącza do oświetlenia w technice LED. Złącze terminaLED® zalicza się do złaczy listwowych (terminal blocks). Z tłumu wyróżnia je nietypowy kształt i obecność etykiet jednoznacznie definiujących sposób połączenia.

Nowe zasilacze LED od Supertexa

Nowe zasilacze LED od Supertexa Firma Supertex wprowadziła na rynek dwa nowe, impulsowe układy do zasilania diod LED. HV9973 to kontroler przetwornicy flyback do zasilania sieciowego. Dzięki opatentowanej metodzie pomiarowej, regulator wymaga niewielu elementów zewnętrznych. HV9803 to stabilizator prądu typu buck, przeznaczony do precyzyjnej regulacji w układach niskonapięciowych.

TPS84259 - zintegrowany stabilizator napięcia ujemnego

TPS84259 - zintegrowany stabilizator napięcia ujemnego

Zintegrowane układy zasilania znalazły już swoje miejsce w palecie rozwiązań, jakimi posługują się projektanci bloków zasilania systemów wbudowanych. Wśród nich układy z grup TPS84K i LMZ reprezentują "średnią półkę" pod względem mocy. W większości są to impulsowe stabilizatory napięć dodatnich. Prezentujemy unikalny zintegrowany stabilizator napiecia TPS84259, który wyróżnia się tym, że odwraca napięcie (wytwarza ujemne, stabilizowane napięcie z wejściowego napięcia dodatniego).

Układy LMZ2 - o jeden kłopot mniej przy projektowaniu

Układy LMZ2 - o jeden kłopot mniej przy projektowaniu

Projektując złożony system analogowo-cyfrowy chcielibyśmy pozbyć się chociaż części czasochłonnych operacji projektowych. Wydaje się, że przynajmniej blok zasilania mógłby "zaprojektować się sam". Receptą na taki kłopot są zintegrowane układy scalone - impulsowe stabilizatory napięcia, które oprócz niezbędnej struktury krzemowej zawierają ekranowane induktory i solidne, termoprzewodzące chassis, jak układy serii LMZ2 produkcji Texas Instruments.

Elprotronic FlashPro teraz również do ARM-ów

Elprotronic FlashPro teraz również do ARM-ów

Rodzina programatorów deweloperskich i produkcyjnych Elprotronic zwiększyła się właśnie o nowy model FlashPro-LM preznaczony do programowania mikrokontrolerów z rdzieniem ARM rodziny Stellaris LM3S (Cortex-M3) oraz Stellaris LM4F (Cortex-M4F).

Nowości w ofercie - moduły rozwojowe MicroDAQ

Nowości w ofercie - moduły rozwojowe MicroDAQ

Miło nam powiadomić, że wprowadziliśmy do oferty pierwsze produkty polskiego producenta systemów pomiarowych - Embedded Solutions. Moduł kontrolno pomiarowy, a jednocześnie moduł rozwojowy MicroDAQ znajduje zastosowanie w przemyśle, energetyce, telekomunikacji i miernictwie. Sprawdza się w aplikacjach, gdzie oprócz typowo pomiarowych zadań, system wykonuje skomplikowane obliczenia i komunikuje się poprzez interfejsy USB, Ethernet lub Wifi.

Supertex CL8801 - liniowy sekwencyjny sterownik diod LED

Supertex CL8801 - liniowy sekwencyjny sterownik diod LED

Firma Supertex zaprezentowała rodzinę liniowych sterowników LED o oznaczeniu CL8800 i CL8801. Sterowniki pracują w topologii, która praktycznie eliminuje podstawową bolączkę liniowych zasilaczy LED, tj. niższą sprawność energetyczną w porównaniu do rozwiązań impulsowych.

Adels-Contact - nowy typ złącza z dźwignią zwalniającą

Adels-Contact - nowy typ złącza z dźwignią zwalniającą

Firma Adels-Contact poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowego złącza przeznaczonego do montażu do PCB. Jest to złącze samozaciskowe wyposażone w dźwignię zwalaniającą. Siła potrzebna do zwolnienia przewodu jest wyjątkowo niska, co pozytywnie wpływa na wygodę montażu.

Hercules wykona prac dwanaście i więcej

Hercules wykona prac dwanaście i więcej

Linia mikrokontrolerów oferowana przez Texas Instruments na rynek aplikacji samochodowych uległa właśnie znacznemu poszerzeniu. Pojawiły się nowe rodziny: TMS470M oraz RM48 - obie wyposażone w rdzeń ARM Cortex. Wraz z obecnymi od kilku lat mikrokontrolerami TMS570 współtworzą dużą rodzinę szybkich mikrokontrolerów do ciężkich i odpowiedzialnych zadań, której nadano nazwę Hercules.

Nadchodzi Stellaris LM4F

Nadchodzi Stellaris LM4F

Firma Texas Instruments wprowadziła na rynek pierwsze mikrokontrolery z rdzeniem ARM Cortex-M4. Dostępne są już mikrokontrolery z grupy LM4F230. Są to mikrokontrolery średniej klasy, wyposażone w interfejsy USB oraz CAN co czyni je następcami rodziny LM3S5000.

Nowe niskobudżetowe radia ISM

Nowe niskobudżetowe radia ISM

Firma Texas Instruments wprowadziła na rynek nowe układy scalone do transmisji radiowej krótkiego zasięgu w pasmach ISM o częstotliwości poniżej 1GHz. Transceiver CC110L, nadajnik CC115L oraz odbiornik CC113L zdradzają pokrewieństwo z popularnym CC1101, oferując interesujące, nieosiągalne dotąd cechy.

Nadchodzą czujniki temperatury nowego typu

Nadchodzą czujniki temperatury nowego typu Firma Texas Instruments zaanonsowała scalony czujnik temperatury TMP006 o niespotykanych dotąd właściwościach. Wykonany w technologii MEMS chip posiada pasywny detektor podczerwieni, który dokonuje zdalnego pomiaru temperatury z dokładnością (+/- 1'C).

Mikrokontrolery MSP430 otrzymały pamięć FRAM

Mikrokontrolery MSP430 otrzymały pamięć FRAM

Firma Texas Instruments zaprezentowała w maju br. układy z pamięcią ferroelektryczną. Wybór platformy padł na MSP430 - mikrokontrolery o bardzo niskim poborze energii, w których obecność pamięci ferroelektrycznej daje wyjątkowo dużo zalet.

Technologia FRAM znana jest od ponad 10 lat. Na rynku obecne są m.in. zewnętrzne układy pamięci produkowane przez Ramtron, jednak zastosowanie tego typu pamięci wewnątrz mikrokontrolera jest nowinką.

Interfejs dotykowy - nowe rozwiązania dla MSP430

Interfejs dotykowy - nowe rozwiązania dla MSP430

Firma Texas Instruments udostępniła nową technologię interfejsów dotykowych dla mikrokontrolerów MSP430. Dostępne zestawy ewaluacyjne i oprogramowanie umożliwiają uruchomienie pojemnościowych manipulatorów w kilkanaście minut. Bazą dla rozwiązań są m.in. mikrokontrolery z niskobudżetowej serii MSP430G2xx Value Line.

Ofensywa kontrolerów LED od Supertex

Ofensywa kontrolerów LED od Supertex

Supertex Inc. wprowadził na rynek kilka nowych kontrolerów LED o interesujących własnościach. Wspólną cechą nowych układów scalonych jest zwiększenie precyzji regulacji prądu diod LED. Wśród nowości przedstawiono m.in. HV9967 - kontroled do zastosowań w małych kompaktowych źródłach światła jak żarówki LED i małe oprawy oświetleniowe i HV9971 - kontroler do pracy z zasilaniem sieciowym z izolacją galwaniczną.

Zintegrowane stabilizatory DC/DC - nowość Texas Instruments

Zintegrowane stabilizatory DC/DC - nowość Texas Instruments

Przyzwyczailiśmy się przed laty do układów scalonych w aplikacjach DC/DC. Przyzwyczajamy się powoli do cyfrowych układów scalonych w aplikacjach AC/DC i DC/DC. Nowe rozwiązanie trudno nazwać inaczej jak "scalone układy scalone" (układy scalone2). TPS8267x to nic innego jak moduł stabilizatora impulsowego, zawierający układ scalony oraz elementy LC.

Nowe obudowy i złącza przemysłowe ILME

Nowe obudowy i złącza przemysłowe ILME

Polecamy Państwa uwadze nowe obudowy i złącza przemysłowe z oferty włoskiego producenta ILME.
Obudowy serii TC i TM wykonane są z wysokowytrzymałego tworzywa sztucznego. Zakres dostępnych typów obejmuje obecnie większość wymiarów w kilku wykonaniach i stopniowo rozszerza się.

Wyświetlono od 21 do 40 (z 83 rekordów).

« 1 2 3 4 5 »