O FIRMIE

SKLEP INTERNETOWY

KATEGORIE PRODUKTÓW

Informacje o nowościach

« lista atykułów »

ArtykułPotencjometry o kącie obrotu 360 stopni

Firma ACP wprowadziła na rynek potencjometr węglowy typu CS14 o nieograniczonym kącie obrotu. Alternatywne rozwiązanie mechaniczne pozwala stosować CS14 w aplikacjach, w których tradycyjne potencjometry nie są użytkowane.

Podstawowa różnica konstrukcyjna wobec tradycyjnego potencjometru typu CA14 to usunięcie blokady obrotu osi. Ponadto kąt roboczy ścieżki potencjometru został zwiększony z 245 do 330 stopni. Podstawowa trwałość potencjometru wynosi 1.000.000 obrotów (lub więcej na życzenie) a całkowity błąd liniowości wynosi maks. 2%.

Producent oferuje również wykonania z efektem pracy skokowej. Proponowane są dwa rozwiązania: wykonanie o liczbie kroków do 50, do aplikacji gdzie delikatny efekt pracy skokowej ma pomagać w precyzyjnej regulacji wartości ciągłej oraz wykonanie o maksymalnej liczbie 17 wyraźnie wyczuwalnych kroków do aplikacji kontrolnych, w których CS14 może zastąpić enkoder absolutny lub przełącznik obrotowy. Trwałość wynosi 10000 obrotów (lub więcej).

Zdolność do płynnej zmiany położenia i nieograniczonej zmiany kąta pozawala stosować CS14 w niedostępnych dla tradycyjnych potencjometrów aplikacjach jak np. czujniki położenia wału. Model z efektem pracy skokowej znajduje zastosowanie w regulatorach wyposażonych w pokrętła typu "scroll i obrotowe przełączniki funkcji.

Potencjometry z serii CS14 dostępne są w wykonaniach do montażu SMT i THT (V15, V12,5, H5, H2,5) i z pełną gamą osi i pokręteł.

Więcej informacji w serwisie producenta.

« lista atykułów »