O FIRMIE

SKLEP INTERNETOWY

KATEGORIE PRODUKTÓW

Informacje o nowościach

« lista atykułów »

ArtykułKostki zasilające Power Cube firmy ALLOCACOCPowerCube

O doprowadzeniu zasilania nieco inaczejPlątanina kabli pod biurkiem to codzienna rzeczywistość. Nie wygląda pięknie, ustawicznie przyrasta mimo zabiegów pielęgnacyjnych a listwa zasilająca, na której plątanina pasożytuje, nie jest ani estetyczna, ani funkcjonalna. Problem banalny, ale by mu zaradzić trzeba przemyśleć rzecz na nowo i wymyślić, co już wymyślone, jeszcze raz.

Zajęli się tym projektanci holenderskiej firmy Allocacoc bv, którzy postawili sobie zadanie wymyślenia na nowo listwy zasilającej. Kiedy już to zrobili, zajęli się dodawaniem jej nowych funkcji.

Podstawowy produkt firmy Allocacoc z serii Power Cube nazywa się Power Cube Standard i jest swego rodzaju rozgałęźnikiem o nietypowym, sześciennym kształcie. Pięć ścianek kostki zajmują gniazda, na szóstej ściance znajduje się wtyczka. W Power Cube Extended na szóstej ściance znajdziemy na stałe połączony przewód, który czyni z tego modelu funkcjonalny odpowiednik listwy zasilającej o jakże innej formie. Modele PowerCube Extended wyposażone są w uchwyt dokujący, mocowany do płaskiej powierzchni przy pomocy wkrętów lub samoprzylepnie. Na serię Power Cube ReWirable składają się modele, które można konfigurować. Jedną ze ścianek zajmuje standardowe (takie, jak w komputerach PC) gniazdo z bezpiecznikiem; można do niego podłączyć przewód lub jeden z siedmiu oferowanych adapterów do funkcjonujących na świecie standardów gniazd elektrycznych, czyniąc z Power Cube ReWirable uniwersalny adapter podróżny. Wszystkie moduły można również łączyć ze sobą, by zwiększyć ilość dostępnych gniazd.PowerCube

O ile podstawowe cechy Power Cube nie wydają się rewolucyjne, to lista opcji pozwala zauważyć, że produkt jest dopracowany i unikalny. Wszystkie podstawowe modele PowerCube dostępne są w wersji z wbudowaną 2-wyjściową ładowarką USB o wydajności 2A.

PowerCube Remote to wersja PowerCube Extended wyposażona we włącznik o obciążalności 16A ze zdalnym sterowaniem. Co ciekawe, bezprzewodowy sterownik PowerRemote nie wymaga zasilania bateryjnego, wykorzystuje do tego energię kinetyczną. Można go skonfigurować, aby sterował wieloma kostkami PowerCube. I odwrotnie - wiele sterowników PowerRemote może być przypisane do jednego włącznika. Allocacoc pracuje nad kolejnymi innowacjami. Można spodziewać się produktów PowerCube wyposażonych w standardowe interfejsy bezprzewodowe (Wi-Fi i Bluetooth) oraz sterowanych i monitorowanych ze smartfona.Contrans TI zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska nr 80 w hali A na targach ENERGETAB 2015, gdzie będzie można zobaczyć - PowerCube - inne wcielenie listwy zasilającej.PowerCube


« lista atykułów »