O FIRMIE

SKLEP INTERNETOWY

KATEGORIE PRODUKTÓW

Informacje o nowościach

« lista atykułów »

ArtykułTransformatory do urządzeń PLC z oferty Vacuumschmelze

PLC (Power Line Communication) to metoda komunikacji cyfrowej, która wykorzystuje jako medium istniejące okablowanie budynku (sieć energetyczną), pierwotnie do tego nieprzeznaczone. Powstało wiele systemów a niektóre z nich osiągają pokaźną przepustowość danych. Jednym z istotnych elementów modemu PLC jest transformator separujący, bez którego trudno wyobrazić sobie bezpieczne użytkowanie i odporną na zakłócenia transmisję.

Podstawowym zadaniem transformatora jest izolacja galwaniczna urządzenia od napięcia sieciowego. Istotna dla jakości pracy modemu jest duża wytrzymałość transformatora na prąd sieciowy (50Hz) i dobra liniowość. Dobry transformatora pozwoli ograniczyć zniekształcenia skrośne obniżające efektywność transmisji i zwiększyć odporność na zakłócenia pochodzące z zewnętrznych źródeł. Świetnie się tu sprawdzają: amorficzny materiał VITROVAC® i nanokrystaliczny VITROPERM®, zdolne do pracy w paśmie do 500kHz.

Oferta Vacuumschmelze obejmuje ok. 30 podstawowych typów transformatorów w kilku wykonaniach mechanicznych, dostosowanych do jednego z 9 popularnych chipsetów (w tym do rodziny F28PLC firmy Texas Instruments). Na życzenie tranformator może być zmodyfikowany do potrzeb odbiorcy.

Więcej o transformatorach PLC czytaj na stronie producenta.

« lista atykułów »