O FIRMIE

SKLEP INTERNETOWY

KATEGORIE PRODUKTÓW

Informacje o nowościach

« lista atykułów »

ArtykułNowości w ofercie Vacuumschmelze

Czujniki prądowe do montażu w szafie z nowym układem ASIC i o zakresie do 700A.

Obwody elektroniczne nowych czujników prądowych VAC to praktycznie jeden, nowy specjalizowany układ scalony ASIC. Czujniki te dostarczają wyjątkowo dokładne wyniki pomiarów. Wpływ temperatury na wynik jest znikomy, podobnie jak długoterminowy dryft wartości wyjściowej. Wszystkie typy czujników charakteryzują się małymi wymiarami i zdolnością do pracy z dużymi prądami szczytowymi i średnimi. Dostępne są modele przeznaczone do pracy z sygnałem unipolarnym i bipolarnym, w obu przypadkach sygnałem wyjsciowym może być napięcie lub natężenie prądu. Poprawiono parametry termiczne i współczynniki MTBF i FIT, co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa pracy.

Nowością w ofercie są czujniki prądowe zoptymalizowanie pod kątem EMC. W odpowiedzi na rosnące wymagania rynku w zakresie odporności na zakłócenia, porfolio produktów zasiliły czujniki zgodne z normą EN61000-4-3:2010.

Moduł czujnika różnicowprądowego

Nowy moduł czujnika różnicowoprądowego, czułego na prąd stały i przemienny, znajduje zastosowanie w monitorowaniu pracy stacji ładowania pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Umożliwia efektywny pomiar prądów przemiennych o wartości różnicowej poniżej 30mA i stałych o wartości mniejszej niż 6mA. Moduł przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa, chroniąc użytkownika przed kontaktem z prądem resztkowym w przypadku uszkodzenia kabla zasilającego, co potencjalnie może być przyczyną obrażeń lub śmierci.

Producent pokazał również szereg nowych czujników działających w oparciu o technologię "flux gate". Zaprojektowane bardzo uniwersalnie, czujniki mogą być montowane w pozycji pionowej lub poziomej i posiadają trzy typy wyjścia: analogowe, PWM oraz "high-sensitivity PWM". Czujnik zasilany jest napięciem 5V i mierzy prąd wejściowy z zakresu +/- 300mA. Jest też przystosowany do customizacji. Wyjście analogowe ma pasmo 50Hz a wyjście PWM - 1kHz.

« lista atykułów »