O FIRMIE

SKLEP INTERNETOWY

KATEGORIE PRODUKTÓW

Informacje o wydarzeniach

« lista atykułów »

ArtykułTexas Instruments przejmuje Chipcona

Texas Instrument ogłosił plany przejęcia firmy Chipcon, lidera na rynku półprzewodników do transmisji radiowej krótkiego zasięgu.

Swego czasu Texas Instruments nawiązała współpracę z firmą Chipcon. Owocem współpracy jest aplikacja mikrokontrolera MSP430 do zastosowań w sieci ZigBee(tm) z użyciem tranceivera Chipcon CC2420. Połączenie produktu TI i Chipcon w jednej aplikacji wydawało się o tyle dziwne, że TI posiada własną linię tranceiverów na szeroki zakres częstotliwości i właściwie nie musi korzystać z produktów innych producentów. Wyjaśnienie nadeszło, gdy TI i Chipcon ogłosiły swoje plany na przyszłość.


Celem zacieśnienia współpracy jest połączenie technologii obydwu producentów w celu poszerzenia udziału w stale rosnącym rynku ZigBee(tm). Ciekawe jest, że mimo skromnej popularności ZigBee(tm) w Europie, w innych częściach świata mikrosieci z protokołem ZigBee(tm) są już mocno rozposzechnione.


TI zaoferowało wpłatę kwoty 200 milionów dolarów w styczniu przyszłego roku. Przejęcie firmy nie spowoduje natychmiastowych zmian w palecie produktów obydwu producentów. Zachowane zostaną również dotychczasowe kanały dystrybucyjne.

« lista atykułów »