O FIRMIE

SKLEP INTERNETOWY

KATEGORIE PRODUKTÓW

Informacje o wydarzeniach

« lista atykułów »

ArtykułSeminarium w siedzibie EMAG w Katowicach

Zapraszamy w dniu 18 maja 2005 roku /środa/ o godz. 10.00. Prezentujemy produkty firm: procesory TEXAS INSTRUMENTS, ferryty FERROXCUBE,układy zasilające SUPERTEX i MPS.
Seminarium odbędzie się w Katowicach w sali Centrum Elektryfikacji i Automatyzacji Górnictwa EMAG przy ulicy Leopolda 31.

1. Godz. 10.00 – „Od maksymalnej wydajności do maksymalnej oszczędności – prezentacja procesorów”
Prelekcja pozwoli uczestnikom zapoznać się z najbardziej wydajnymi i wysoce energooszczędnymi procesorami oferowanymi przez firmę TEXAS INSTRUMENTS.
Omówione zostaną procesory sygnałowe TMS320, w tym najefektywniejsze procesory do zastosowań multimedialnych rodziny TMS320C64x. oraz układy serii ‘C5000 i ‘C2000, łączące zalety szybkości obliczeń i niewielkiego zapotrzebowania na energię. Przedstawiona zostanie rodzina procesorów ‘C28xx, wydajnych 32-bitowych układów wyposażonych w pamięć Flash.– ogniwo pośrednie między szybkimi procesorami sygnałowymi i mikrokontrolerami .

Kolejnym punktem programu będzie omówienie nowości w segmencie mikrokontrolerów o niskim poborze energii, w tym specjalizowanych mikrokontrolerów przeznaczonych do realizacji zróżnicowanych zadań pomiarowych. Zaanonsowana zostanie nowa seria MSP430F2xx. Zaprezentowane będą techniki budowania energooszczędnych aplikacji z użyciem mikrokontrolerów MSP430.

2. Godz. 12.00 – „Produkty firm SUPERTEX i MONOLITHIC POWER SYSTEMS w układach zasilających”.
Prezentacja obejmuje wybrane komponenty do zastosowań w szeroko pojętych układach zasilających. Omówione zostaną elementy półprzewodnikowe stosowane w przetwornicach i stabilizatorach impulsowych o zasilaniu sieciowym i bateryjnym.
Część prelekcji poświęcona będzie komponentom dedykowanym m.in. do zasilania diod świecących. Omówione zostaną układy liniowe i impulsowe nisko- i wysokonapięciowe, sterujące grupami i łańcuchami LED a także przetwornice CCFL i układy zasilające do folii świecących EL.

3. Godz. 13.00 – „Nowości i tendencje rozwojowe rdzeni ferrytowych w ofercie firmy FERROXCUBE. Tłumienie zakłóceń elektromagnetycznych”.
Prelekcja rozpocznie się od prezentacji oferty firmy FERROXCUBE (dawny Philips) który produkuje szeroki asortyment rdzeni ferrytowych wykonanych w wielu materiałach na zakres częstotliwości do 10 MHz. W programie firmy jest także szeroki wachlarz elementów do zastosowań w układach telekomunikacji, tłumienia zakłóceń, pracujących do 1GHz.
Następnie zostaną omówione własności najnowszych materiałów ferrytowych przeznaczonych do przetwarzania mocy. Zaprezentowane zostaną najnowsze trendy optymalizacji kształtów rdzeni.
Ostatnia część prezentacji zostanie poświęcona zagadnieniom ochrony przeciwzakłóceniowej.

Przewidujemy powtórzenie seminarium w Warszawie,Gdańsku i Poznaniu.

« lista atykułów »