O FIRMIE

SKLEP INTERNETOWY

KATEGORIE PRODUKTÓW

Sklep internetowy
Elementy elektroniczne wybranych producentów.

OFERTA▸UCHIYA - wyłączniki termiczne▸ Wyłączniki do obwodów prądu przemiennego

UCHIYA Wyłączniki do obwodów prądu przemiennego

Nazwa kategorii: Wyłączniki do obwodów prądu przemiennego
ProducentUchiya
Dokumentacja technicznadokumentacja

Wyłączniki termiczne do pracy z prądem przemiennym, do zastosowań w aplikacjach przemysłowych i konsumenckich. Ich wspólną cechą jest pyłoszczelna konstrukcja, zamknięta w kompaktowej obudowie wykonanej z tworzywa poliestrowego (PBT - Politereftalan Butylenu). Obudowa ma dużą sztywność - w efekcie wyłączniki termiczne w takim wykonaniu można umieszczać np. wewnątrz uzwojenia transformatora lub silnika elektrycznego. Modele wyposażone w styki z podwójną sprężyną, zwiększającą stabilność kontaktu elektrycznego, dobrze radzą sobie w warunkach dużych wibracji.

Najpopularniejsze wyłączniki należą do grupy UP6. Są to wyłączniki normalnie zamknięte (NC), co znaczy że obwód wyłącznika jest zamknięty do chwili osiągnięcia temperatury krytycznej, o wytrzymałość prądowej do 2.5A przy napięciu roboczym 250V AC.

Wykonanie normalnie otwarte (NC) wyłącznika, którego obwód jest otwarty do chwili osiągnięcia temperatury krytycznej, nosi oznaczenie np. OP6.

Wyłączniki o stykach pokrytych stopem złota, platyny i srebra, przeznaczone do obwodów niskoprądowych oznaczono wyróżnikiem G np. UP6G

Powyższe zasady dotyczą również młodszej o generację serii UP7/OP7, o bliźniaczych wymiarach i parametrach elektrycznych. Różnice w konstrukcji wewnętrznej (np. podwójna sprężyna w modelach UP7, stosowanych do ochrony silników elektrycznych), skutkują zwiększoną odpornością na wibracje i mniejszą zależnością temperatury krytycznej od prądu roboczego. Wyłączniki UP7/OP7 charakteryzuje również nieco dłuższy czas reakcji niż UP6/OP6.

Wyłączniki serii UP6/OP6 i UP7/OP7 to najmniejsze dostępne wyłączniki do obwodów prądu przemiennego. Długość ich korpusu to 15.5mm.

Seria JP6/JP7 to wyłączniki o podobnej konstrukcji ale nieco większe i o wyższym prądzie roboczym (5A dla 250VAC). Również wyposażone w podwójną sprężynę. Długość korpusu to 17 mm.

Seria EP42P to wyłączniki z samo podtrzymaniem stanu wyłączenia. Po zadziałaniu wyłącznika, do jego rozłączenia wymagane jest odłączenie zasilania obwodu. Wyłącznik wyposażony jest w mały grzejnik PTC, którego zadaniem jest utrzymania stanu rozłączenia nawet jeśli, po chwilowym osiągnięciu temperatury krytycznej, chronione urządzenie się ochłodzi. Wymiary EP42P są takie same jak JP6/JP7.

Seria UI2 to wyłączniki o najwyższej zdolności rozłączania, o prądzie roboczym do 10A przy napięciu 250VAC. Duża wytrzymałość prądowa okupiona jest zwiększeniem rozmiaru. Długość korpusu wyłącznika UI2 wynosi 25mm.

PRZYKŁADOWE ZASTOSOWANIESERIA WYŁĄCZNIKÓW
Transformatory UP6, OP6, JP6, UI2
Silniki elektryczne UP7, EP4P, JP7, UI2
Zapłonniki do świetlówek UP6
Obwody elektroniczne UP6G, OP6G
Solenoidy UP6, UP7, EP42, JP7, UI2
Elementy grzejne JP7, UI2, UI2T

Podkategorie

Wyłączniki UP6 i OP6, do 2,5A (250VAC) (23)
Wyłączniki UP7 i OP7, do 2.5A (250VAC) (1)
Wyłączniki JP6 i JP7, do 5A (250VAC) (5)
Wyłączniki EP42P, do 5A (250VAC) (1)
Wyłączniki UI2, do 10A (250VAC) (8)
Wyłączniki UB7 i UB8, do 13A, konstrukcja otwarta (0)