O FIRMIE

SKLEP INTERNETOWY

KATEGORIE PRODUKTÓW

Artykuły techniczne

« lista atykułów »

ArtykułAutomaticon2011 - materiały z naszych seminariów

Nowoczesne podzespoły na napędów elektrycznych

Aby zbudować nowoczesny napęd, trzeba zadbać o wiele aspektów spoza zakresu elektromechaniki. Nieodłączną częścią urządzenia jest rozbudowany moduł elektroniczny, odpowiedzialny za kontrolę parametrów pracy i sterowanie. Potrzebny jest do tego precyzyjny, jednoczesny pomiar wielu wartości napięć i prądów i wydajne sterowanie kluczy półprzewodnikowych. Moduł sterujący musi komunikować się ze światem, często za pomocą magistrali CAN i Ethernet. Konieczność dostarczenia do silnika ogromnych ilości energii powoduje zwiększenie wymagań na wydajność i sprawność energetyczną bloku zasilania, by zagadnienie odprowadzenia ciepła mogło zejść na dalszy plan.

Zapraszamy do pobrania materiału seminarium "Rozwiązania sterowania silnikami z wykorzystaniem układów Texas Instruments".

Mikrokontrolery i procesory do napędów i automatyki

Istotnym elementem napędu jest mikrokontroler/procesor, stanowiący serce jego części elektronicznej. W tym wypadku wymagania są klarowne: duże możliwości obliczeniowe, często z użyciem operacji zmiennoprzecinkowych, precyzyjny generator sygnałów PWM o dużej rozdzielczości, dobrej jakości przetworniki A/C i obecność portów komunikacyjnych. Texas Instruments, wiodący producent procesorów sygnałowych, wprowadził do oferty szereg mikrokontrolerów z rdzeniem DSP i ARM Cortex-M3, przeznaczonych do zastosowania w napędach.

Zapraszamy do materiału z seminarium "Mikrokontrolery i procesory Texas Instruments w sterowaniu napędów i automatyce".

« lista atykułów »