O FIRMIE

SKLEP INTERNETOWY

KATEGORIE PRODUKTÓW

Artykuły techniczne

« lista atykułów »

ArtykułMikrokontroler MSP430 w teorii i praktyce - kilka słów o tematyce seminarium

Jednodniowe seminarium kierujemy do inżynierów zainteresowanych rozszerzeniem swych wiadomości o niezbędną wiedzę związaną z mikrokontrolerami MSP430 i projektowaniem z ich użyciem. Aktywne uczestnictwo w seminarium z pewnością ułatwi pokonanie pierwszych trudności związanych z rozpoczęciem prac projektowych z nowym, a nieznanym być może, mikrokontrolerem. Zaawansowanych użytkowników MSP430 zapraszamy do zapoznania się z nowymi kierunkami w rozwoju rodziny mikrokontrolerów MSP430 i najnowszymi narzędziami projektowymi.


Podstawowym wątkiem seminarium jest cykl wykładów i ćwiczeń przygotowanych przez inżynierów aplikacyjnych Texas Instruments.

Wykład rozpocznie się w prowadzeniem, w którym:

  • zapoznanie z architekturą MSP430, specyfiką assemblera, zagadnieniem ortogonalności architektury
  • słowo o interfejsie JTAG, wbudowanym w MPS430 emulatorze i narzędziach
  • słowo o wsparciu technicznym
Kolejne wykłady obejmą tematy:
  • aplikacje o niskim poborze energii,
  • przygotowanie architektury MSP430 do aplikacji i niskim poborze energii,
  • słowo o przygotowaniu makiety laboratoryjnej D437V do aplikacji o niskim poborze energii
Przygotowano 10 stanowisk laboratoryjnych złożonych z komputera PC oraz emulatora i makiety laboratoryjnej D437V.

SoftBaughD437V

Więcej o makiecie.

OlimexJTAG

Więcej o emulatorze.

Makieta zawiera mikrokontroler MSP430F437 i wyświetlacz LCD. Posłuży do realizacji projektu oprogramowania.

Uczestnicy seminarium zrealizują projekt termometru. W czasie realizacji projektu poznają szczegóły peryferiów procesora MSP430F437 ze wskazaniem na moduł sterownika pola LCD oraz przetwornika analogowo-cyfrowego i czujnika temperatury. Uczestnicy skupią się na poprawnym użyciu modułów mikrokontrolera i przygotowaniu ich do wzajemnej współpracy. Mowa będzie również o dobrej praktyce tworzenia oprogramowania. Położymy nacisk na kluczowe dla aplikacji zagadnienia: ograniczenie poboru prądu i optymalizację oprogramowania.

Kolejnym elementem jest wykład poświęcony zagadnieniom przygotowania projektu do pracy w uciążliwym środowisku zewnętrznym. Omówione zostaną mechanizmy nadzoru sygnału taktującego, poprawnego uruchamiania systemu zasilanego bateryjnie, odporności ESD. Omówione zostaną podstawowe zasady prowadzenia połączeń drukowanych i ich wpływu na stabilność pomiarów elektrycznych i odmierzania czasu.

Zaprezentowane zostaną narzędzia niezbędne na etapie wdrożenia urządzenia z mikrokontrolerem MSP430 do produkcji oraz metody programowania i testowania urządzeń na linii produkcyjnej.

Szczegółowy terminarz seminariów oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo tutaj.

« lista atykułów »